top of page

1

קשיש הזכאי לגמלת סיעוד, זכאי לשעות מביטוח לאומי, כיום ניתן גם לרשום בן משפחה בחברת הסיעוד כמטפל.ת. לכן אם יש בן משפחה שיכול לטפל באדם המבוגר כדאי לבדוק איזו חברת סיעוד משלמת יותר כסף פר שעה ושם להירשם.

אם יש להורים שלי גמלת סיעוד, האם אני כביתם יכולה להירשם כמטפלת?

2

כל אדם שעשה לעצמו בעבר ביטוח סיעודי, זכאי לקבל את הקצבה החודשית מחברת הביטוח לכשנהיה סיעודי ועומד בקריטריונים של חברת הביטוח. כדאי מאוד לבדוק האם יש ביטוח סיעודי היות והקצבה הינה משאב כלכלי נוסף לבני המשפחה. כיום יש את הר הביטוח שדרכו ניתן לבדוק האם יש לכם ביטוח סיעודי. על כן חשוב לבדוק ולהתנהל בצורה נכונה מול חברת הביטוח.

מי זכאי לביטוח סיעודי

3

היום יש אפליקציות ידידותיות כמו מעסיקום שניתן דרכם לקבל תלושי שכר, גמר חשבון https://www.maasicom.com/m/

להוריי יש גמלת סיעוד ובחרנו לקבל אותה כגמלה ישירה, כיצד אני יכולה להתנהל כלכלית?

4

תפקידם של הלשכות הפרטיות הם טיפול בכל הניירת של העובד הזר מול משרד הפנים, לכן יש מקום לשלם להם גם אם מצאתם לבד עובד זר. כל לשכה גובה על פי שיקולה, עד 2000 ₪.

אם מצאתי לבד עובד זר, האם אני מחוייב לשלם לתאגיד דמי עמלה?

5

ישנם מקרים בהם המשפחה יכולה להגיש לבד את הוועדה. רק במצב של דחייה ורצונכם בעובדת מסויימת, כדאי לקחת שירות של עורך דין המתמחה בתחום.

כדי להגיש לוועדה הומניטארית צריך עורך דין?

6

עובדים שהם מעל 63 חודשים בארץ (היום בגלל הקורונה גם עובדים שהם בין 51-63 חודשים) וסיימו את עבודתם, זכאים על בסיס קריטריונים מסויימים לקבל אישור של ויזה הומניטארית. כדאי לבדוק האם העובד עונה על התנאים ורק לאחר מכן להגיש את הניירת.

עובד של וועדה הומניטארית, ספיישל ויזה מי הם?

7

גמלת הסיעוד מותנית בטבלת הכנסות ובתפקוד ההורים. כדי למלא טפסים לגמלת סיעוד - מצב ניירת ( שולחת את הניירת בקובץ) או לינק לקישור

כיצד אני יודעת אם הוריי זכאים לביטוח לאומי?

8

אשפוז ושחרור הם מצבים בהם בני המשפחה נמצאים בבליל של הנחיות, משימות, בדיקות. אנחנו לומדים את המקרה ודואגים לעשות סדר בניירת, בהדרכה, דואגים להחזיר איזון למשפחה, יוצרים שגרה עבור המטופל ובני המשפחה.

כיצד אתם מנהלים מקרה עם אדם שמאושפז ולקראת שחרור?

9

Case Managament הינו פתרון כוללני הרואה את המערכת כולה ומעניק טיפול וליווי מקצועיים ורב תחומיים לאדם הזקוק לשירות. בפועל מדובר בריכוז כל הפעולות הדרושות למטופל בידי גורם מקצועי ואמין המטפל בכל צרכיו של מקבל השירות.

מה זה ניהול מקרה?

10

תהליך המעבר יוצר חששות, קבלת ההחלטה אינה פשוטה לאדם עצמו וגם לסביבתו. בנוסף, התאמת המקום צריכה להיות על פי צורכי המטופל ובני משפחתו. הליווי מקנה תחושת ביטחון, הכוונה מדוייקת ומותאמת לצורכי המטופל.

מדוע כדאי לקבל ליווי בתהליך המעבר לדיור מוגן/בית אבות?

11

כדי לקבל רישיון להעסקת עובד זר, יש מספר קריטריונים. השכיחים הם: מי שיש לו גמלת סיעוד מביטוח לאומי, חולה אונקולוגי, ילדים עם צרכים מיוחדים, נכי צה"ל, זכאיי שר"מ ועוד. מצב ניירת לבקשה לרישיון

מי זכאי לעובד זר?

12

יצירת אמינות ושקיפות למטופל ולבני המשפחה הם חשובים לנו, לכן אנחנו יוצרים קבוצת ווטס אפ המיועדת לניהול המקרה. בקבוצה כולם מעודכנים, יש שקיפות מלאה בעבודה שנעשית. הליווי נמשך כ- 3 חודשים, לפי תוכנית הטיפול. שירות חדש-מנוי חודשי המעניק יעוץ, סיעור מוחות והנחה בחבילות השירות.

כיצד הליווי נעשה ב'הולדינג'?

קבוצת הורים

הצטרפ/י

יצירת קשר

שלח/י הודעה

מייל

שלח/י

חייג

‭‭‭052-6868540

זה המקום להשאיר פרטים כדי שנוכל ליצור קשר, להכיר ולסייע.

ליאת כהן - עובדת סוציאלית

הפנייה נישלחה בהצלחה

מלאו את הפרטים ליצירת קשר

נשמח לעמוד לרשותכם בצ'אט וביעוץ אישי

שאלות נפוצות

bottom of page